Konferencje szkoleniowe: Dozwolone i niedozwolone praktyki w analizie statystycznej wyników badań biomedycznych

II Konferencja szkoleniowa PAN pt. „ Dozwolone i niedozwolone praktyki w analizie statystycznej wyników badań biomedycznych”, ma na celu podniesienie u badaczy świadomości o dozwolonych i niedozwolonych praktykach w zakresie stosowania narzędzi statystyki matematycznej w badaniach biomedycznych i przyrodniczych. Zaproszeni Wykładowcy przedstawią przykłady właściwego i niewłaściwego użycia narzędzi statystycznych oraz skutki z nich płynące, także pozanaukowe.

Szczegóły dostępne tutaj.

Konferencja „Susza – zagrożenie dla roślin rolniczych w Polsce”

Zmiany klimatu, reakcje roślin na niedobór wody, hodowla odmian odpornych na suszę. To tylko niektóre tematy konferencji, która odbędzie się już 23 października (środa) w Warszawie. Zaprasza Komitet Nauk Agronomicznych PAN we współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB.

Szczegóły oraz rejestracja dostępne tutaj.

Konferencja "Duże Rzeki"

Konferencja dotyczy rozpoznania stanu wiedzy i stanu polskich badań na temat hydrologii, ekologii i hydrodynamiki środowiskowej w odniesieniu do największych polskich rzek.

Szczegóły oraz rejestracja dostępne na stronie konferencji.

Zapraszamy na konferencję Europe on test

Polska Akademia Nauk zaprasza 11 października 2019 na międzynarodową konferencję „Europe on test: The onus of the past – and the necessities of the future”.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w Pałacu Staszica (Nowy Świat 72). Tematem przewodnim będzie pamięć zbiorowa społeczeństw tworzących Unię Europejską.

W spotkaniu wezmą udział wybitni badacze problematyki europejskiej i eksperci z siedmiu krajów. Uczestników powita prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński.

Konferencja „Europe on test” będzie prowadzona w języku angielskim. Szczegóły i rejestracja na stronie wydarzenia.

Konferencje szkoleniowe: Dozwolone i niedozwolone praktyki w nauce

Celem konferencji jest podniesienie u badaczy świadomości o dozwolonych i niedozwolonych praktykach w nauce. Szkolenia merytoryczne prowadzone przez dostawców aparatury naukowej i oprogramowania są cenne dla sprawnej obsługi sprzętu, ale bardziej koncentrują się na możliwościach technicznych niż na etycznym aspekcie prowadzonych badań.

Rejestracja dostępna tutaj.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!